Alternatywa dla skalpela.
Laser CO2 – laser do odmładzania narządów płciowych, leczenia nietrzymania moczu i liftingu pochwy dla kobiet w każdym wieku. Praktycznie w każdym wieku istnieje wskazanie dla zastosowania lasera CO2. Zabiegi laserowe wyróżnia zupełna lub nieznaczna inwazyjność oraz minimalny okres rekonwalescencji lub jego całkowity brak.
DLA KOBIET PO PRZEBYTYM PORODZIE NATURALNYM:
Zabieg z wykorzystaniem lasera CO2 po porodzie pomaga w zmniejszeniu rozluźnienia pochwy i problemami nietrzymania moczu. Zabieg ten uważany za jeden z najbardziej skutecznych oraz bezpiecznych, pomaga odzyskać elastyczność pochwy, zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić nawilżenie. Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co pobudza pochwę do samoregeneracji. Pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej elastyczna. Zabieg jest zupełnie bezbolesny. Zalecenia po zabiegu – wstrzemięźliwość płciowa do 7 dni od zabiegu, zakaz kąpieli w w basenie, jeziorze, rzece, morzu do 7 dni.
DLA KOBIET WCHODZĄCYCH W OKRES MENOPAUZY LUB BĘDĄCYCH W OKRESIE MENOPAUZY.
Zabieg laserem CO2 wskazany jest w okresie menopauzy, kiedy w naturalny sposób narządy intymne ulegają procesowi starzenia, poprzez spadek produkcji estrogenu. Pochwa staje się rozluźniona, często zdarza się atrofia narządów płciowych i objawy z nią związane: brak odpowiedniego nawilżenia pochwy, ból podczas stosunku, podrażnienia śluzówki powodujące swędzenie i pieczenie, a także problem nietrzymania moczu. Wykonanie zabiegu laserem CO2 zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej. Kontrolowana energia lasera dostarczana jest do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy. Powoduje „ogrzanie” tkanek pochwy, dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, prze co następuje kurczenie i zmniejszanie się naświetlanej błony śluzowej pochwy. Staje się ona bardziej napięta, elastyczna i zwarta. Aby uzyskać jak najlepszy rezultat wskazane jest wykonanie dwóch zabiegów w stosownych odstępach czasu.
DLA KOBIET ZMAGAJĄCYCH SIĘ Z NIETRZYMANIEM MOCZU.
Nietrzymanie moczu to problem wstydliwy, dlatego też często jest pomijany milczeniem. Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Istnieją dwa typy wysiłkowego NTM, które często współistnieją ze sobą: anatomiczny (nadmierna ruchomość pęcherza i cewki moczowej), zwieraczowy (osłabienie mięśnia zwieracza cewki). Metoda laserowego leczenia nietrzymania moczu, to fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie pochwy. Laser powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrz miedniczej oraz obszar ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.
KIEDY SPODZIEWAĆ SIĘ EFEKTÓW PO ZABIEGU LASEREM CO2.
Pełen efekt zabiegu odczuwalny jest po miesiącu i utrzymuje się przez około dwa lata. Pacjentki cenią sobie w tej metodzie przede wszystkim długotrwałe efekty, bezpieczeństwo, małe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Co bardzo ważne, jego nieinwazyjny charakter stanowi alternatywę wobec zabiegów chirurgicznych i ma nad nią tę przewagę, że ryzyko wystąpienia blizn i skutków ubocznych jest o wiele niższe.
ZALECENIA PO ZABIEGU LASEROWYM.
Poprawa funkcjonowania narządów rodnych następuje już po pierwszym zabiegu, aczkolwiek w indywidualnych przypadkach lekarz może zaordynować jego powtórzenie po upływie od dwóch do pięciu tygodni. Powrót do normalnego trybu życia w zasadzie możliwy jest tego samego dnia – pacjentki nie muszą być hospitalizowane. Po zabiegu, przez co najmniej siedem kolejnych dni zalecane jest unikanie wysiłku fizycznego, gorących kąpieli oraz konieczne jest zachowanie wstrzemięźliwości seksualnej.
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU LASEROWEGO
Laser CO2 nie może być stosowany u kobiet w trakcie trwania miesiączki, będących w ciąży oraz w trakcie trwania terapii nowotworowej. Także niezaleczone infekcje narządów rodnych stanowią przeciwwskazanie do wykonania zabiegu.