piersi

CHIRURGIA PIERSI jest to dziedzina, w której umiejętności są szczególnie istotne, jak również profesjonalna opieka medyczna i standard kliniki. Nie mniej ważnym jest stosowanie się do zaleceń przed i pooperacyjnych, o których jest zawsze informacja w trakcie konsultacji.

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Konieczne jest wykonanie badań przed zabiegiem operacyjnym po konsultacji zgodnie z zaleceniami. By pobrać listę wymaganych badań, kliknij tutaj >

Na miesiąc przed zabiegiem nie wolno się opalać, poddawać skóry piersi zabiegom z użyciem laserów.

Na wszystkie pytania i wątpliwości odpowiem w trakcie konsultacji przed zabiegiem (warto przed konsultacją sporządzić listę pytań, aby niczego nie pominąć).

REKONWALESCENCJA

Po zabiegu trzeba będzie pozostać w Klinice jedną dobę (w wyjątkowych sytuacjach może być dłużej).

Konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza minimum przez 6 tygodni.

Powrót do zwykłej aktywności fizycznej zależy od rodzaju zabiegu oraz od indywidualnych zaleceń po zabiegu, rutynowe wizyty kontrolne po zabiegu są wliczone w cenie zabiegu operacyjnego.

 

Powiększanie piersi najczęściej jest przeprowadzane z użyciem implantów silikonowych w znieczuleniu ogólnym. Dobór implantów jak również zaplanowany przebieg zabiegu jest wyczerpująco omawiany na konsultacji. Wybór zależy od wielu czynników takich jak wielkość piersi przed operacją, budowa klatki piersiowej, grubość tkanki podskórnej. Można je umieścić pod gruczołem, czyli między gruczołem a mięśniem piersiowym większym lub podmięśniowo, czyli głębiej pomiędzy mięśniem piersiowym większym, a ścianą klatki piersiowej. Wskazania są indywidualne, najczęściej problem dotyczy asymetrii piersi, niezadowolenia z wyglądu piersi (kształtu i/ lub ich jędrności).

Najważniejszą korzyścią jest lepsze samopoczucie pacjentek związana z poprawą symetrii, kształtu oraz wielkości piersi.


ZOBACZ CENNIKUMÓW WIZYTĘ

Zabieg polega na wycięciu przerośniętych tkanek piersi u mężczyzn. Ginekomastia może być gruczołowa (wycinamy nadmiar gruczołu), tłuszczowa (liposukcja) lub najczęściej mieszana (liposukcja + wycięcie nadmiaru gruczołu). Wycięcie tkanki są wysyłane do badania histopatologicznego. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub w znieczuleniu ogólnym. Ginekomastia może występować w każdym wieku i może być powodem dyskomfortu oraz negatywnego postrzeganiu własnego ciała

Wskazania do zabiegu:

 - Przerost tkanek piersi męskich


Korzyści zabiegu:

Zabieg ginekomastii ma na celu poprawę samopoczucia pacjenta, poprawa postrzegania własnego ciała oraz zbadanie histopatologiczne wyciętych tkanek piersi.


Zalecenia pooperacyjne:

Po zabiegu konieczne jest noszenie pasa uciskowego przez okres 6 tygodni. 

Całkowite unikanie słońca i solarium prze 6 tygodni po zabiegu.

6 miesięcy po zabiegu można wznowić bardziej siłowe ćwiczenia.

Zalecenia modyfikowane są na bieżąco, w zależności od przebiegu pooperacyjnego. 

ZOBACZ CENNIKUMÓW WIZYTĘ

Mastopeksja polega na podniesieniu i poprawie kształtu piersi, przez przemieszczenie kompleksu otoczka- brodawka oraz usunięcie nadmiaru skóry i modelowanie tkanek piersi.

Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od jego rozległości. Może być połączony z wszczepieniem implantów silikonowych, a także często jako zabieg wykonywany równocześnie z usunięciem implantów piersiowych lub ich wymianą.

Wskazania do zabiegu:

- po ciąży i karmieniu w przypadku niekorzystnych zmian wyglądu piersi
- po dużej utarcie wagi ciała
- wiotkość piersi z powodu starzenia się


Korzyści zabiegu:

Po zabiegu mastopeksji piersi są podniesione i odzyskują bardziej naturalny kształt. Poprawia się samopoczucie i samoocena kobiety. Podczas zabiegu możliwa jest zmiana wyglądu brodawki oraz powiększenie piersi przy użyciu implantów.


Zalecenia pooperacyjne:

Wskazane jest spanie na plecach do 2 tygodni. Biustonosz pooperacyjny nosi się przez 6 tygodni. Całkowite unikanie słońca i solarium do 6 miesięcy po zabiegu. Powrót do większości zajęć od 6 tygodni do 6 miesięcy po zabiegu. 

Zalecenia modyfikowane są na bieżąco, w zależności od przebiegu pooperacyjnego.

ZOBACZ CENNIKUMÓW WIZYTĘ

Zabieg operacyjny jest wykonywany z powodu przerostu gruczołów piersiowych (często przerost z asymetrią piersi) polega na wycięciu tkanek piersi i przemieszczeniu kompleksu otoczka- brodawka na odpowiednią wysokość oraz wymodelowaniu tkanek piersi. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Wycięte tkanki są przesyłane do badania histopatologicznego. Korzyścią z wykonania zabiegu operacyjnego jest zmniejszenie wielkości piersi oraz poprawa ich kształtu


Wskazania do zabiegu :

- nadmierny przerost gruczołów piersiowych
- bóle pleców związane z obciążeniem
- bóle ramion od ramiączek stanika

Korzyści zabiegu:
Zabieg redukcji piersi ma na celu poprawę samopoczucia pacjentki, poprzez zmniejszenie piersi do pożądanego rozmiaru. Poprawa komfortu życia, zniwelowanie bólu pleców związanego z obciążeniem kręgosłupa piersiowego. 

Zwiększenie komfortu i jakości życia.

Zbadanie histopatologiczne wyciętych tkanek piersi.

 

Zalecenia pooperacyjne:
Po zabiegu pacjentka zostaje w Klinice 1-2 dni. Wskazane jest spanie na plecach do 2 tygodni. Sanik uciskowy nosi się przez 6 tygodni. Całkowite unikanie słońca i solarium do 12 tygodni po zabiegu. Powrót do większości zajęć do 6 tygodni po zabiegu. 

Zalecenia modyfikowane są na bieżąco, w zależności od przebiegu pooperacyjnego.

 

ZOBACZ CENNIKUMÓW WIZYTĘ